Advance Cat Sterilized (3 kg)

Advance Cat Sterilized (3 kg)

1.400 ден.
без ДДВ: 1.186 ден. Потребни наградни поени: 140
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 12005
Наградни поени: 4
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Advance Cat Sterilized високвалитетна храна за кастрирани/стерилизирани мачки. Превенира дебелеење кај мачките како резултат на пониско ниво на метаболичка енергија.

Повисоката количина на растителни влакна и дава ситост на мачката, додека обезбедува доволно висок внес на протеини и умерена количина на масти.

Го намалува ризикот од уринарни проблеми со обезбедување соодветна киселост на урина (pH). Додавањето на глукозаминогликани во составот постигнува контрола врз формирањето на уринарни камени.

Подобрува отпорност на инсулин со намалување на содржината на јаглени хидрати и употреба на јачмен како главен извор на јаглехидрати со бавно ослободување.

СОСТАВ: Мисиркино месо (15%), пченица, пченкарен глутен, пченка, пченичен глутен, дехидратиран свински протеин, јачмен (8%), дехидратиран пилешки протеин, растителни влакна од грашок, хидролизиран животински протеини, масти од животински протеини, сол, инулин, рибено масло, калиев хлорид, плазмени протеини, природни полифеноли, природни антиоксиданти.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  37%
Масла и масти  10.5%
Сурови влакна  4.1%
Пепел  7.0%

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг. = 466 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS