ADVANCE MAXI PAPPY (3/12 kg)

ADVANCE MAXI PAPPY (3/12 kg)

3.390 ден.3.930 ден.
Потребни наградни поени: 350
Производител: ADVANCE DOG
Шифра: 121005
Наградни поени: 10
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Тежина:

Високо квалитетна храна за големи раси на кучиња на возраст од 2 до 12 месеца, за гравидни и кучики во лактација.

Содржи формула со нуклеотиди, кои помагаат за подобрување на ефективноста на клеточното делење и даваат можност за оптимален развој на сите ткива и органи кај кучето

Ефектот на зголемено клеточно делење помага за брзо активирање на имунолошкиот систем и зголемена заштита на телото од патогени.

Содржи пребиотици и имуноглобулини за добра цревна флора, подобро варење и апсорпција на корисните хранливи состојки кај кученцата.

Гранулите се специјално прилагодени со големината на вилицата на мали кученца од голема раса.

Оптимален сооднос помеѓу калциумот - фосфорот и витамин Д, за правилен раст и развој на коскениот систем.

Пилешкото и оризот,како главни компоненти се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглени хидрати.

Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагаат за правилен развој на централниот нервен систем, во процесот учење и правилен развој на одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

 

СОСТАВ: Пилешко месо (16%), ориз (15%), дехидратиран пилешки протеин, пченкарно брашно, пченица, пченка, масти од животинсо потекло, хидролизиран животински протеин, пулпа од репа, екстракт од квасец, дехидратирани јајца, хидролизирано сончогледово масло, рибино масло, плазмени протеини, овесни растителни влакна, калиев хлорид, сол, трикалциев фосфат, нуклеотиди, гликозамин, хондроитин сулфат.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  30%
Масла и масти  17%
Сурови влакна  3.0%
Пепел  6.5%
Калциум  1.3%
Фосфор  1.0%

 

ПАКУВАЊЕ: 3/12 кг. (цена по кг. = 383/282 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE MAXI PAPPY (3/12 kg) Високо квалитетна храна за големи раси на кучиња на возраст од 2 до 12 месеца, за гравидни и кучики во лактација. Содржи формула со нуклеотиди, кои помагаат за подобрување на ефективноста на клеточното делење и даваат можност за оптимален развој на сите ткива и органи кај кучето Ефектот на зголемено клеточно делење помага за брзо активирање на имунолошкиот систем и зголемена заштита на телот.. Category: Product #: 121005 Regular price: 3.390 ден. 3.390 Available from: ЕКО ПОИНТ