ADVANCE MEDIUM ADULT (14 kg)

ADVANCE MEDIUM ADULT (14 kg)

3.650 MKD4.050 MKD
без ДДВ: 3.093 MKD Потребни наградни поени: 360
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121004
Наградни поени: 10
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна формула за возрасни кучиња (од 1 до 7 години) наменета за средни раси на кучиња (10 до 30 кг како возрасна единка)

Средна големина на гранулатот специјално прилагоден со големината на забите и вилицата на кучињата од средните раси.

Оптимални ниво на протеини и масти - за оптимална поддршка на мускулатурата и физичката активност на кучињата од средни раси.

Пилешкото и оризот,како главни компоненти се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглени хидрати.

Сувата дехидрирана гранула има ефект на четка за заби, додека фосфатите помагаат во превенцијата од создавање на забен камен и лош здив.

Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагаат за одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

 

СОСТАВ:Пилешко месо (20%), ориз (15%), дехидратиран пилешки протеин, пченка, пченично брашно, масти од животинско потекло, хидролизиран животински протеин, цвеклова пулпа, рибино масло, дехидратирани јајца, екстракт од квасец, калиев хлорид, плазмени протеини, тетранатриев дифосфат, калциев карбонат, сол.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  27%
Масла и масти  18.5%
Сурови влакна  2.0%
Пепел  6.5%
Калциум  1.2%
Фосфор  1.0%

 

ПАКУВАЊЕ: 14 кг. (цена по кг. = 260 ден.)

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2019. UKION SHOPS