ADVANCE MEDIUM PUPPY (3/12 kg)

ADVANCE MEDIUM PUPPY (3/12 kg)

3.390 ден.3.890 ден.
Потребни наградни поени: 350
Производител: ADVANCE DOG
Шифра: 121003
Наградни поени: 10
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Расположливи опции

* Тежина:

Високо квалитетна храна за средни раси на кучиња на возраст од 2 до 15 месеци, за гравидни  и кучки во лактација.

Содржи формула со нуклеотиди, кои помагаат за подобрување на ефективноста на клеточното делење и даваат можност за оптимален развој на сите ткива и органи кај кучето.

Ефектот на зголемено клеточно делење помага за брзо активирање на имунолошкиот систем и зголемена заштита на телото од патогени агенси.Содржи пребиотици и имуноглобулини за добра цревна флора, подобро варење и апсорпција на корисните хранливи состојки кај кученца.

Големината на гранулатот е специјално прилагоден на големината на вилицата на мали кученца од средна раса.

Оптимален сооднос помеѓу калциумот  - фосфорот и витамин Д, за правилен раст и развој на коскениот систем.

Пилешкото и оризот,како главни состојки се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглени хидрати.

Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагаат за правилен развој на централниот нервен систем, во процесот учење и правилен развој на одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

 

Состав: Пилешко месо (20%), ориз (17%), дехидриран пилешки протеин од живина, пченкарно брашно, пченка, масти од животинско потекло, хидролизиран животински протеин, пченица, пулпа од репа, рибино масло, дехидратирани јајца, екстракт од квасец, плазмени протеини, калиев хлорид, сол, трикалциев фосфат, нуклеотиди. 

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  30%
Масла и масти  20%
Сурови влакна  2.0%
Пепел  7.0%
Калциум  1.2%
Фосфор  1.0%
ОМЕГА 3  0.4%
ОМЕГА 6  3.6%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 383/282 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE MEDIUM PUPPY (3/12 kg) Високо квалитетна храна за средни раси на кучиња на возраст од 2 до 15 месеци, за гравидни  и кучки во лактација. Содржи формула со нуклеотиди, кои помагаат за подобрување на ефективноста на клеточното делење и даваат можност за оптимален развој на сите ткива и органи кај кучето. Ефектот на зголемено клеточно делење помага за брзо активирање на имунолошкиот систем и зголемена заштита на тело.. Category: Product #: 121003 Regular price: 3.390 ден. 3.390 Available from: ЕКО ПОИНТ