ADVANCE MINI ADULT (3 / 7.5 kg)

ADVANCE MINI ADULT (3 / 7.5 kg)

1.150 MKD
без ДДВ: 975 MKD Потребни наградни поени: 270
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121002
Наградни поени: 8
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Тежина:

Високо квалитетна храна за мали раси на кучиња над 8 месеци до 8 години.

Содржи формула со повисоко ниво на протеини и масти, затоа што малите раси на кучиња имаат потреба од големо количество на метаболитичка енергија, поради нивната повисоката физичка активност и брз метаболизам.

Преку зголемен имунитет и природен одбрамбен систем, им помага за оптимална мускулна маса, одржување на добро дентално, гастроинтестинално здравје, здрава кожа и сјајно крзно.

Големината на гранулатот е мал, специјално прилагоден на големината на забите и вилицата на малите раси на кучиња.

Сувата дехидрирана гранула има ефект на четка за заби, додека фосфатите помагааат во превенција од создавање на забен камен и лош здив.

Пилешкото и оризот, како главни состојки сеодличен извор на лесно сварливи протеини и јаглехидрати.

Оптималното ниво на протеини помага при одржување на идеална мускулна маса.

Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагааат за одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

 

Состав: Пилешко месо (20%), дехидратиран пилешки протеин од живина, ориз (10%),  пченкарно брашно, пченка, хидролизиран животински протеин, масти од животинско потекло, пченичен глутен, соев протеин, пулпа од репка, рибино масло, плазмаени протеини, калиев хлорид, калциев карбонат, сол, нуклеотиди и природни антиоксиданти

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  27%
Масла и масти  19%
Сурови влакна  2.2%
Пепел  6.5%
ОМЕГА 3  0.4%
ОМЕГА 6  3.6%

 

ПАКУВАЊЕ: 3 / 7.5 кг. (цена по кг. = 383 / 321 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS