ADVANCE SENSITIVE SALMON (12 kg)

ADVANCE SENSITIVE SALMON (12 kg)

3.580 ден.3.890 ден.
Потребни наградни поени: 350
Производител: ADVANCE DOG
Шифра: 121018
Наградни поени: 12
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Висококвалитетна храна специјално формулирана за возрасни од средни и големи раси кучиња со чувствителен дигестивен систем како и други состојби поврзани со алергии на храна.

 

Категорија: Супер премиум

 

Главни карактеристики:

 

  • Специјална протеинска формула, која се состои од лосос како единствен извор на животински протеини заедно со оризот е идеален избор на храна за кучиња со чувствителен дигестивен систем, со алергии на пилешки протеини и други состојки кои се поврзани со алергии на храна.

  • Омага 3, Омега 6 масните киселини, биотинот и цинкот помагааат за одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

  • Лососот и оризот, како главни ингридиенти се одличен извор на лесно сварливи протеини, јаглехидрати и инулин, кој го подобрува варењето на храната и апсорбцијата на хранливи материи.

 

Состав: лосос (18%), дехидрирани протеини со лосос, пченка, ориз (14%), масти од животински протеини, пченкарно брашно, репна пулпа, растителни влакна, калиум хлорид, фрукто-олигосахариди, сол, природни полифеноли (0.01%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  27%
Масла и масти  18.5%
Сурови влакна  2.0%
Пепел  6.5%
Калциум  1.2%
Фосфор  1.0%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 324 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE SENSITIVE SALMON (12 kg) Висококвалитетна храна специјално формулирана за возрасни од средни и големи раси кучиња со чувствителен дигестивен систем како и други состојби поврзани со алергии на храна.   Категорија: Супер премиум   Главни карактеристики:   Специјална протеинска формула, која се состои од лосос како единствен извор на животински протеини заедно со оризот е идеален избор на храна за ку.. Category: Product #: 121018 Regular price: 3.580 ден. 3.580 Available from: ЕКО ПОИНТ