ADVANCE VETERINARY DIETS LEISHMANIASIS (12 kg)

ADVANCE VETERINARY DIETS LEISHMANIASIS (12 kg)

6.400 ден.
Потребни наградни поени: 640
Производител: ADVANCE DOG
Шифра: 121035
Наградни поени: 12
Достапност: На залиха
Количина:

ADVANCE VETERINARY DIETS LEISHMANIASIS е комплетен и балансиран диететски производ за кучиња, формулиран да помогне во закрепнувањето и да обезбеди нутритивна поддршка во медицинскиот третман на кучиња болни од лајшманијаза.

 

Карактеристики:

  • Се одликува со висока хранлива вредност поради содржината на јаце и протеини од млеко што помага во одржување на здрава мускулна маса.

  • Содржи омега 3 и 6 масни киселини + биотин за здрава кожа и влакно.

  • Ниска содржина на фосфор и умерена количина на протеини за подобра функција на бубрезите, кои се најафетктираниот орган кога станува збор за лајшманиозата.

  • Формулирана со ниско ниво на пурини за намулување на ризикот на формирање на бубрежни камења (предизпозиција поради третманот со Алопуринол).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  24%
Масла и масти 16%
Сурови влакна  2.2%
Пепел  5.7%
Калциум  0.8%
Фосфор  0.7%
ОМЕГА 3  0.3%
ОМЕГА 6  2.5%
 

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 533 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
ADVANCE DOG ADVANCE VETERINARY DIETS LEISHMANIASIS (12 kg) ADVANCE VETERINARY DIETS LEISHMANIASIS е комплетен и балансиран диететски производ за кучиња, формулиран да помогне во закрепнувањето и да обезбеди нутритивна поддршка во медицинскиот третман на кучиња болни од лајшманијаза.   Карактеристики: Се одликува со висока хранлива вредност поради содржината на јаце и протеини од млеко што помага во одржување на здрава мускулна маса. .. Category: Product #: 121035 Regular price: 6.400 ден. 6.400 Available from: ЕКО ПОИНТ