ALTHEA ADULT MINI (2 kg)

ALTHEA ADULT MINI (2 kg)

490 ден.590 ден.
Потребни наградни поени: 52
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра: 298
Наградни поени: 2
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Храна наменета за возрасни кучиња од мини и средни раси за секојдневна исхрана составена од три видови на месо.

 

Категорија: Супер премиум

 

Содржи само свежи и избрани состојки:

- Домат - Со својата голема разновидност на антиоксиданти му помага на имунитетот.

- Леќа - благодарение на соодветна комбинација на влакна, витамини и минерали, тие помагаат да се врати и одржи идеалната телесна тежина.

- Јаболко - извор на витамини А и Ц. Кората од јаболкото е богата со пектин, способен да го прочисти телото од надразнувачи.

- Лековити билки од област на Салвиа, со дигестивно дејство, коњско опавче, богато со силика, одличен ременерализатор за кученца и стари кучиња, артичок, со прочистувачки својства, ориганото и рузмаринот се природни антиоксиданти. Althea officinalis, има смирувачко дејство.

- Присуството на Омега 3 и 6 игра важна улога во здравјето на нервниот систем и кардиоваскуларниот баланс, со што се стимулира имунитетот.

 

Состав: дехидрирано месо 32% (говедско месо најмалку 40%, пилешко најмалку 30%, јагнешко месо најмалку 10%), ориз (најмалку 20%), дехидриран лосос 7%, пченка, пченични деривати, животинска маст, леќа (5%) , пулпа од репка, пивски квасец, масло од лосос, екстракт од цикорија (1%), дехидрирани јаболка (0,2%), маслиново масло (0,13%), дехидриран домат (0,12%), дехидриран морков, дехидриран компир, екстракт од јука, Althea officinalis ( 0,041%), Cynara scolimus hayek (0,037%), Rosmarinus officinalis (0,035%), Origanum vulgare (0,033%), Salvia officinalis (0,031%), лук во прав (0,03%), Equisetum arvense (0,028%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 26%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 3%
Влажност 10%
Пепел 7.0%
Калциум 1.1%
Пепел 0.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг. (цена по кг.= 210 ден.)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
DAGEL MANGIMI ALTHEA ADULT MINI (2 kg) Храна наменета за возрасни кучиња од мини и средни раси за секојдневна исхрана составена од три видови на месо.   Категорија: Супер премиум   Содржи само свежи и избрани состојки: - Домат - Со својата голема разновидност на антиоксиданти му помага на имунитетот. - Леќа - благодарение на соодветна комбинација на влакна, витамини и минерали, тие помагаат да се врати и одржи идеална.. Category: Product #: 298 Regular price: 490 ден. 490 Available from: ЕКО ПОИНТ