ALTHEA PUPPY MINI (2 kg)

ALTHEA PUPPY MINI (2 kg)

480 ден.550 ден.
Потребни наградни поени: 55
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра: 299
Наградни поени: 2
Достапност: На залиха
Количина:

Целосна избалансирана храна наменета за раст и развој на pappy и junior кученца од мини и средни раси.

 

Категорија: Супер премиум

 

Содржи само свежи и избрани состојки:

- Домат - Со својата голема разновидност на антиоксиданти му помага на имунитетот.

- Масло од лосос - природно богато со Омега-3, му помага на срцето и го зајакнува и штити влакното правејќи го меко и сјајно.

- Јајца - извор на протеини со најголема биолошка вредност.

- Лековити билки од област на Салвиа, со дигестивно дејство, коњско опавче, богато со силика, одличен ременерализатор за кученца и стари кучиња, артичок, со прочистувачки својства, ориганото и рузмаринот се природни антиоксиданти. Althea officinalis, има смирувачко дејство.

- Присуството на Омега 3 и 6 игра важна улога во здравјето на нервниот систем и кардиоваскуларниот баланс, со што се стимулира имунитетот.

 

Состав: дехидрирано месо 38% (говедско месо најмалку 40%, пилешко најмалку 30%, јагнешко месо најмалку 10%), ориз (најмалку 20%), дехидриран лосос 7%, пченка, пченични деривати, животинска маст, леќа (5%), пулпа од репка, пивски квасец, морков, компир, екстракт од јука, масло од лосос, екстракт од цикорија (1%), дехидрирани јајца (0,5%), јаболка (0,2%), маслиново масло (0,13%), дехидриран домат ( 0,12%), Althea officinalis (0,041%), Cynara scolimus hayek (0,037%), Rosmarinus officinalis (0,035%), Origanum vulgare (0,033%), Sage officinalis (0,031%), лук во прав (0,03%), Equisetum arvense ( 0,028%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 30%
Масла и масти 19%
Сурови влакна 3%
Пепел 16.5%
Калциум 1.5%
Фосфор 1.1%

 

Пакување: 2 kg (цена по кг. = 275 ден)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
DAGEL MANGIMI ALTHEA PUPPY MINI (2 kg) Целосна избалансирана храна наменета за раст и развој на pappy и junior кученца од мини и средни раси.   Категорија: Супер премиум   Содржи само свежи и избрани состојки: - Домат - Со својата голема разновидност на антиоксиданти му помага на имунитетот. - Масло од лосос - природно богато со Омега-3, му помага на срцето и го зајакнува и штити влакното правејќи го меко и сјајно. .. Category: Product #: 299 Regular price: 480 ден. 480 Available from: ЕКО ПОИНТ