ALTHEA SENIOR MINI (2 kg)

ALTHEA SENIOR MINI (2 kg)

490 ден.590 ден.
Потребни наградни поени: 46
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра: 296
Наградни поени: 2
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Алтеа сениор мини е целосна сува храна формулирана за кучиња сениори од мини раси над 8 години старост.

 

Категорија: Супер премиум

 

Состав: Дехидрирано месо 32% (говедско месо најмалку 40%, пилешко најмалку 30%, јагнешко месо најмалку 10%), ориз (најмалку 20%), дехидриран лосос 7%, пченка,  животинска маст, леќа (5%) , пулпа од репка, пивски квасец, масло од лосос, екстракт од јука, екстракт од цикорија (1%), дехидрирани јаболка (0,2%), дехидриран морков (0,15%), маслиново масло (0,13%), дехидриран домат (0,12%), хондроитин и Глукозамин, Althea officinalis (0,041%), Cynara scolimus hayek (0,037%), Rosmarinus officinalis (0,035%), Origanum vulgare (0,033%), Salvia officinalis (0,031%), лук во прав (0,03%), Equisetum arvense (0,028%) )

 

Содржи свежи и избрани состојки:

- Моркови - богато со витамини А, Ц, Е кои помагаат во одржување на визуелната функција.

- Хондроитин и Глукозамин - Помага за обновување на 'рскавицата.

- Масло од лосос - природно богато со Омега-3, му помага на срцето и го зајакнува и штити влакното и кожата, правејќи го меко и сјајно.

- Лековити билки од област на Салвиа, со дигестивно дејство, коњско опавче, богато со силика, одличен ременерализатор за кученца и стари кучиња, артичок, со прочистувачки својства, ориганото и рузмаринот се природни антиоксиданти. Althea officinalis има смирувачко дејство.

- Присуството на Омега 3 и 6 игра важна улога во здравјето на нервниот систем и кардиоваскуларниот баланс, со што се стимулира имунитетот.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 25%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 3%
Пепел 7.0%
Калциум  1.1%
Фосфор 0.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг. (цена по кг.= 220 ден.)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
DAGEL MANGIMI ALTHEA SENIOR MINI (2 kg) Алтеа сениор мини е целосна сува храна формулирана за кучиња сениори од мини раси над 8 години старост.   Категорија: Супер премиум   Состав: Дехидрирано месо 32% (говедско месо најмалку 40%, пилешко најмалку 30%, јагнешко месо најмалку 10%), ориз (најмалку 20%), дехидриран лосос 7%, пченка,  животинска маст, леќа (5%) , пулпа од репка, пивски квасец, масло од лосос, екстракт од јука, .. Category: Product #: 296 Regular price: 490 ден. 490 Available from: ЕКО ПОИНТ