ANTI ARTROZIN

ANTI ARTROZIN

550 ден.
без ДДВ: 524 ден. Потребни наградни поени: 55
Производител: GOLASH PHARMA
Шифра на производ: 010710
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав:Глукозамин сулфат 500 mg, хондроитин сулфат 100 mg, L-аргинин - 20 mg, L-пролин 20 mg.

 

Индикации:

- помага во обновувањето на зглобовите, ја штити 'рскавицата од рана дегенерација,

- помага да се запре болката и целосно да се врати 'рскавицата во повредените зглобови,

- го подобрува формирањето на колаген и еластин, најважните елементи на 'рскавичното ткиво,

- формира полипептиди кои го стимулираат растот на `рскавицата и оштетените зглобови,

- помага во синтеза на хијалуронска киселина, што допринесува до намалување на триењето меѓу површините на 'рскавицата.

 

Препорачана дневна доза:

- 2 таблети дневно за кучиња со тежина до 10 кг. и

- 3 таблети на ден за кучиња со тежина над 10 кг.

 

ПАКУВАЊЕ:80 таблети

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS