ANTISEBORRHOEIC

ANTISEBORRHOEIC

480 MKD
без ДДВ: 407 MKD Потребни наградни поени: 48
Шифра на производ: 6935
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Дермокозметички шампон за мачки и кучиња дизајниран да се бори со зголемена секреција на себум, што доведува до себореа.

Може безбедно да се користи кај животните за време на периодот на раст.

 

Главни компоненти: пантенол, алантоин, октопирокс, салицилна киселина, цинк сулфат, пиридоксин и други Б витамини.

Состојките на производот ја чистат кожата и влакното, ја подобруваат состојбата на влакното, ја регулираат активноста на лојните жлезди и делува благотворно на иритациите, што доведува до борба против себореичниот дерматитис.

 

Начин на употреба:

Навлажнете го крзното со млака вода и нанесете мала количина на шампон и масажа околу 5 минути. Заштитете ги очите и ушите од производот. Исплакнете темелно. Повторете, доколку е потребно.

 

Производител: Vetexpert

 

Пакување: 250 ml

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS