AQADENT

AQADENT

1.050 MKD
без ДДВ: 890 MKD Потребни наградни поени: 100
Шифра на производ: 62785
Наградни поени: 5
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Aquadent е раствор против плаки (забни наслаги) и формирање на забен камен кај кучиња и мачки.

 

Тоа е освежувачки и вкусен раствор, кој содржи хлорхексидин и ксилитол.

 

Ја ограничува забната наслага и формирањето на забен камен, помага во борбата против лошиот здив.

Едноставен за употреба. Се додава во водата за пиење.

За кучиња и мачки постари од 6 месеци додадете 1 мл Аквадентен на секои 100 мл вода.

Променете ја водата за пиење на секои 24 часа, дури и ако не е испиена, користејќи свежо разреден раствор, како што е наведено погоре.

 

Состав: Glycerine, Xylitol (0.5%)

 

ПАКУВАЊЕ: 250 ml

 

Да се чува вон дофат на деца, на собна температура.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS