BENZOIC

BENZOIC

770 MKD
без ДДВ: 653 MKD Потребни наградни поени: 77
Шифра на производ: 63956
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Дермокозметички шампон со бензоил пероксид наменет за животни со мрсна кожа и влакно и красти.

 

  • Бензоил пероксид има антисебореично и антибактериско дејство.

  • Глицеринот смирува и се регенерира.

  • Пантенолот ја забрзува регенерацијата и го стимулира заздравувањето на оштетената кожа.

 

Начин на употреба:

Навлажнете го крзното со млака вода и нанесете мала количина на шампон и масажа околу 5 минути. Заштитете ги очите и ушите од производот. Исплакнете темелно. Повторете, доколку е потребно.

 

Производител: Vetexpert

 

Пакување: 250 ml

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS