BOSCH RENAL & REDUCTION (11.5 kg)

BOSCH RENAL & REDUCTION (11.5 kg)

4.500 MKD
без ДДВ: 3.814 MKD Потребни наградни поени: 420
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 4641
Наградни поени: 10
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Храна за возрасни кучиња на кои им е потребна диетална храна намалена во количинската застапеност на протеини и минерали, специјално наменета за кучиња со бубрежни проблеми (бубрежна инсуфициенција).

Значително намалената содржина на протеини и специјалните носачи на протеини, исклучиво риба (најмалку 10%) и протеин од компир (најмалку 3%), ги намалуваат деградационите продукти кои произлегуваат од метабилизмот на протените со што се олеснува функцијата на уринарниот тракт

Позитивниот ефект врз уринарниот тракт е дополнително засилен со употреба на природни антиоксиданти од најразлични плодови, сушена брусница (најмалку 0,2%) и боровинки (најмалку 0,1%).

Самата храна допринесува до намалена PH вредност на урината до благо кисела средина со што се намалуваат продуктите од метаболичката деградација. Не содржи глутен (gluten free). Алтернативниот извор на јаглени хидрати, просо и компири, има значително помал алергенски потенцијал.

Состав:Просо (мин. 30%), компир (сушен, мин. 30%), масти од живина, пастрмка, лосос, сардини, ленено семе, квасец , прав од цикорија, грашок, целер, моркови (сушени), јаболка (сушени), брусница (сушени), калиум хлорид, натриум хлорид, калциум карбонат, масло од макадамија, боровинки(сушен), екстракт од јука.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 13.5%
Масла и масти 9.5%
Сурови влакна 3.5%
Пепел 4.5%
Калциум 0.6%
Фосфор 0.4%

 

ПАКУВАЊЕ: 11.5 кг.(цена по кг. = 365 ден.)

 

ЗАБЕЛЕШКА: ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS