BREKKIES CHICKEN (20 kg)

BREKKIES CHICKEN (20 kg)

3.300 MKD3.750 MKD
без ДДВ: 2.797 MKD Потребни наградни поени: 330
Производител: BREKKIES DOG
Шифра на производ: 121009
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за кучиња во комбинација од пилешко месо и зеленчук. Во храната се вклучени корисни растителни влакна, јаглени хидрати, витамини и минерали, неопходни за нормален раст и развој на кучето, како и правилното функционирање на системот за варење.

 

СОСТАВ: Дехидрирано пилешко (4%),житарици (14% пченица), месо и животински деривати, деривати од растително потекло, масло и масти (извор на есенцијални масни киселини) , зеленчуци (1% дехидриран грашок, 0,05% дехидрирани моркови), минерали.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  26%
Масла и масти  14%
Сурови влакна  2.2%
Пепел  6.5%

 

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг. = 167 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2019. UKION SHOPS