BRIT CARE PUPPY LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (12 kg)

BRIT CARE PUPPY LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (12 kg)

3.460 MKD
без ДДВ: 2.932 MKD Потребни наградни поени: 340
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра на производ: 3411
Наградни поени: 6
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Високо квалитетна, хипоалергена храна на база на јагнешко и ориз, формулирана за исхрана на кученца и помлади кучиња (puppy & junior) на возраст од (4 недели - 12 месеци) од сите раси на кучиња.

 

Погодна и за кученца со проблематична дигестија (варење на храната) и цревна перисталтика.

 

Категорија: Супер премиум

 

Состав: оброк од јагнешко месо (45%), ориз (30%), пилешка маст (сочувана со токофероли), суви јаболка, масло од лосос (3%), природни ароми, пивски квасец, хидролизирани лушпи од рак (извор на глукозамин, 320 mg/kg), екстракт од 'рскавица (извор на хондроитин, 190 mg/kg), мананолигосахариди (180 mg/kg), билки и овошје (рузмарин, каранфилче, цитрус, куркума), фруктоолигосахариди (120 mg/kg) кг), јука шидигера (120 mg/kg), инулин (110 mg/kg), млечен трн (90 mg).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 32%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2,5%
Пепел 7.7%
Калциум    1.8%
Фосфор 1.3%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 287 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS