BRIT FRESH DUCK (12 kg)

BRIT FRESH DUCK (12 kg)

3.550 ден.
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра: 3430
Наградни поени: 10
Достапност: На залиха
Количина:

Свежа патка (свежо 40% + дехидрирано 30%) со просо, тиквички, спанаќ и невен. Супер премиум формула за активни кучиња. Холистичка храна за кучиња направена со 40% внимателно обработено свежо месо.

 

Категорија: Супер премиум

 

Користењето свежо месо во подготовката на гранулите Brit Fresh ни овозможува да елиминираме еден од чекорите за обработка и да ги зачуваме хранливите материи во месото заедно со неговиот природен вкус и арома. Ги комбиниравме древните зрна како леќата, просото и овесот со традиционални билки, тиква, тиквички и овошје за да создадеме здраво мени што ги задоволува критериумите за висококвалитетна исхрана.

 

Карактеристики:

  • Одличен вкус и свежа арома,

  • Содржи древни зрна и други природни состојки - овес, просо, леќата, ленено семе, тиквички,

  • Традиционални билки - мајчина душица, рузмарин, невен, глуварче, магдонос,

  • Без глутен - без соја - без пченка - без бои или хемиски вкусови,

 

Состав: свежа патка (40%), сушена патка (30%), пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), овес, просо (4%), леќа, јаболка, цвекло, масло од лосос, пилешки црн дроб, пивски квасец, ленено семе, колаген , тиквички (2%), спанаќ (0,4%), алги, црна рибизла, магдонос, рузмарин, мајчина душица, невен (0,3%), глуварче, пробиотици (Enterococcus faecium), глукозамин 1,700 mg/kg, хондроитин сулфат 1,300 mg/kg, фрукто-олигосахариди 220 mg/kg, β-глукани 200 mg/kg, манан-олигосахариди 180 mg/kg, јука 150 mg/kg, зелени школки 100 mg/kg.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 32%
Масла и масти 22%
Сурови влакна 1.5%
Влажност 10%
Пепел 7.8%
 
Калциум 1.6%
Фосфор 1.1%
Омега 3 0.9%
Омега 6 2.5%

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 295)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
BRIT SUPER PREMIUM BRIT FRESH DUCK (12 kg) Свежа патка (свежо 40% + дехидрирано 30%) со просо, тиквички, спанаќ и невен. Супер премиум формула за активни кучиња. Холистичка храна за кучиња направена со 40% внимателно обработено свежо месо.   Категорија: Супер премиум   Користењето свежо месо во подготовката на гранулите Brit Fresh ни овозможува да елиминираме еден од чекорите за обработка и да ги зачуваме хранливите материи во .. Category: Product #: 3430 Regular price: 3.550 ден. 3.550 Available from: ЕКО ПОИНТ