BRIT JUNIOR L (15 kg)

BRIT JUNIOR L (15 kg)

2.890 MKD
без ДДВ: 2.449 MKD Потребни наградни поени: 290
Производител: BRIT PREMIUM
Шифра на производ: 3213
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна формула на база на пилешко за млади јуниори од големи раси (25-45 кг) на возраст од 1-24 месеци.

 

Категорија: Висок премиум

 

Состав: пилешко месо 45% (дехидрирано 25%, откостено 20%), овес, пченица, пилешки маснотии, пченка, масло од лосос (2%), сушени јаболка, хидролизиран пилешки црн дроб, квасец, морски ракови (извор на глукозамин, 260 мг / кг), 'рскавица (извор на хондроитин, 180 мг / кг), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 150 мг / кг), маннан-олигосахариди (150 mg / kg), фрукто-олигосахахариди (100 mg / kg), Mojave yucca (100 mg / kg), сушена камилица, сушени боровонки, школки со зелена боја (извор на гликозаминогликани, 60 mg.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 28%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 2%
Влажност 10%
Калциум 1.5% 
Фосфор 1.1% 
Омега 3 0.2%
Омега 6 1.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 192 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS