BRIT NATURE SENIOR 7+ L&XL (15 kg)

BRIT NATURE SENIOR 7+ L&XL (15 kg)

2.950 ден.3.290 ден.
Потребни наградни поени: 260
Производител: BRIT PREMIUM
Шифра: 3333
Наградни поени: 9
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна формула со пилешко месо 45%, за постари кучиња - сениори (+7 години) од големи и екстра големи раси (25-90 кг).

 

Категорија: Висок премиум

 

Карактеристики:

  • Оптимална регулација на тежината

  • Анти-стрес фактор за поддршка на срцевите функции

  • За здрави зглобови и 'рскавица - колаген, школки и ракови

  • Високо ниво на омега-3 за здраво срце, кожа и сјајно крзно

  • Овошја и билки за подобро варење и имунитет

  • Половина пакување пилешко месо

  • Одличен вкус и сварливост

  • Без ГМО и соја (GMO & SOY Free)

 

Состав: пилешко месо 45% (свежо 20%, дехидрирано 25%), овес, пченица, пченка, јаболка сушени, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, лушпи од ракови (извор на глукозамин, 210 mg/kg), 'рскавица (извор на хондроитин, 150 mg/kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 120 mg/kg), манан-олигосахариди (120 mg/ kg), фрукто-олигосахариди (90 mg/kg), јука мојаве (90 mg/kg), сушена камилица (80 mg/kg), школки (извор на гликозаминогликани, 50 mg/kg), сушени боровинки ( 50 mg/kg).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 27%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 3.0%
Влажност 10%
Калциум 1.5% 
Фосфор 1.1% 
Омега 3 0.18%
Омега 6 1.4%
 

 

ПАКУВАЊЕ 15 кг. (цена по кг. = 190 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BRIT PREMIUM BRIT NATURE SENIOR 7+ L&XL (15 kg) Комплетна формула со пилешко месо 45%, за постари кучиња - сениори (+7 години) од големи и екстра големи раси (25-90 кг).   Категорија: Висок премиум   Карактеристики: Оптимална регулација на тежината Анти-стрес фактор за поддршка на срцевите функции За здрави зглобови и 'рскавица - колаген, школки и ракови Високо ниво на омега-3 за здраво срце, кожа и .. Category: Product #: 3333 Regular price: 2.950 ден. 2.950 Available from: ЕКО ПОИНТ