BRIT PREMIUM SPORT (15 kg)

BRIT PREMIUM SPORT (15 kg)

2.750 ден.3.090 ден.
Потребни наградни поени: 310
Производител: BRIT PREMIUM
Шифра: 3332
Наградни поени: 9
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна формула за возрасни кучиња од сите раси кои имаат потреба од храна со поголема енергетска вредност. Посебно погодна за работни и ловни кучиња, активни, како и кучиња кои се чуваат надвор во зимски услови.

 

Категорија: Висок премиум

 

Состав: пилешко месо 50% (дехидрирано 30%, дебонирано 20%), овес, пилешка маст (сочувана со мешани токофероли), пченица, пченка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, јаболка сушени, колаген, ракови (извор на глукозамин, 260 мг/кг), 'рскавица (извор на хондроитин, 180 мг/кг), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 150 мг/кг), манан-олигосахариди (150 мг/кг), фрукто-олигосахариди (100 мг/кг), мохаве јука (100 мг/кг), сушена камилица (90 мг/кг), зелени школки (извор на гликозаминогликани, 60 мг/кг), боровинки исушени (60 мг/кг).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 31%
Масла и масти 22%
Сурови влакна 1.5%
Влажност 10%
Пепел 7.0%
Калциум 1.5%
Фосфор 1.1%
Омега 3 0,25%
Омега 6 2.5%

 

Совети за исхрана:Обратете внимание на секојдневниот оброк на вашето куче од препорачаната доза за да спречите создавање на прекумерна тежина.

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 206 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
BRIT PREMIUM BRIT PREMIUM SPORT (15 kg) Комплетна формула за возрасни кучиња од сите раси кои имаат потреба од храна со поголема енергетска вредност. Посебно погодна за работни и ловни кучиња, активни, како и кучиња кои се чуваат надвор во зимски услови.   Категорија: Висок премиум   Состав: пилешко месо 50% (дехидрирано 30%, дебонирано 20%), овес, пилешка маст (сочувана со мешани токофероли), пченица, пченка, масло од лосос.. Category: Product #: 3332 Regular price: 2.750 ден. 2.750 Available from: ЕКО ПОИНТ