BRIT ADULT LAMB&RICE (15 kg)

BRIT ADULT LAMB&RICE (15 kg)

3.290 ден.3.490 ден.
Потребни наградни поени: 340
Производител: BRIT PREMIUM
Шифра: 3215
Наградни поени: 9
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна формула на база на јагнешко месо, без пченица, наменета за возрасни кучиња на сите раси, посебно погодна за кучиња со чувствителен стомак (проблематично варење на храната).

 

Категорија: Висок премиум

 

Карактеристики:

  • Житарки без глутен со висока хранлива вредност,

  • Колаген, зелени школки и ракови за здрави зглобови и 'рскавица,

  • Високо ниво на омега-3 за здраво срце, кожа и сјајно крзно,

  • Овошје и билки за подобро варење и имунитет.

 

Состав: јагнешко месо 35%(дехидрирано 20%, дебонирано 15%), ориз, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), сушени јаболка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, лушпи од ракови ( извор на глукозамин, 210 мг/кг), 'рскавица (извор на хондроитин, 150 мг/кг), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 120 мг/кг), манан-олигосахариди (120 мг/кг), фрукто-олигосахариди (90 мг/кг), Мохаве јука (90 мг/кг), камилица сушена (80 мг/кг), зелени школки (извор на гликозаминогликани, 50 мг/кг), сушени боровинки (50 мг/кг).

 

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 26%
Масла и масти 13%
Сурови влакна 3%
Влажност 10%
Пепел 7%
Калциум 1.6% 
Фосфор 1.1% 
Омега 3 0.2%
Омега 6 1.5%

 

Може да се сервира сува или навлажнета со млака вода. На помлади кучиња - препорачаниот дневен внос на храна прикажан во табелата за хранење треба да се подели на 2-3 еднакви делови во текот на денот. Доколку храната ја давате по прв пат следете ги упатствата за постепена промена на храната http://www.hranazamilenici.mk/korisni-informacii

Секогаш бидете сигурни дека вашето куче има многу свежа вода.

 

ПАКУВАЊЕ:15 кг. (цена по кг. = 232 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
BRIT PREMIUM BRIT ADULT LAMB&RICE (15 kg) Комплетна формула на база на јагнешко месо, без пченица, наменета за возрасни кучиња на сите раси, посебно погодна за кучиња со чувствителен стомак (проблематично варење на храната).   Категорија: Висок премиум   Карактеристики: Житарки без глутен со висока хранлива вредност, Колаген, зелени школки и ракови за здрави зглобови и 'рскавица, Високо ниво на омега-3.. Category: Product #: 3215 Regular price: 3.290 ден. 3.290 Available from: ЕКО ПОИНТ