BRIT CARE ADULT LARGE BREED LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (12 kg)

BRIT CARE ADULT LARGE BREED LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (12 kg)

3.590 ден.3.790 ден.
Потребни наградни поени: 375
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра: 3433
Наградни поени: 10
Достапност: На залиха
Количина:

Високо квалитетна храна на база на јагнешко месо (38%) за возрасни кучиња од големи раси (над 25 кг. возрасна тежина). Поради монопротеинот од јагне и отсуството на житарици, храната можат да ја користат и кучиња кои имаат пробелем со дигестија и алергија од храна.

 

Категорија: Супер премиум

 

Состав: јагнешко месо (38%), ориз (38%), маснотии од пилешко месо, сушено јаболко, масло од лосос (2%), пилешки црн дроб хидролизиран, пивски квасец, глукозамин сулфат (260 mg/kg), хондроитин сулфат (160 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), фрукто-олигосахариди (100 mg/kg), јука Мохаве (100 mg/kg), инулин (90 mg/kg), сушен млечен трн (75 mg/kg), сушен рузмарин (50 mg/kg), сушени каранфилче (50 mg/kg), сушен цитрус (50 mg/kg), сушен куркума (50 mg/kg).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 26%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 2.8%
Влажност 10%
Пепел 7%
Omega 6 1.57%
Omega 3 0.34%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 307 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
BRIT SUPER PREMIUM BRIT CARE ADULT LARGE BREED LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (12 kg) Високо квалитетна храна на база на јагнешко месо (38%) за возрасни кучиња од големи раси (над 25 кг. возрасна тежина). Поради монопротеинот од јагне и отсуството на житарици, храната можат да ја користат и кучиња кои имаат пробелем со дигестија и алергија од храна.   Категорија: Супер премиум   Состав: јагнешко месо (38%), ориз (38%), маснотии од пилешко месо, сушено јаболко, масло од лосос (2.. Category: Product #: 3433 Regular price: 3.590 ден. 3.590 Available from: ЕКО ПОИНТ