CIBAU PUPPY MEDIUM (12 kg)

CIBAU PUPPY MEDIUM (12 kg)

2.680 ден.2.990 ден.
Потребни наградни поени: 290
Производител: FARMINA
Шифра: 857
Наградни поени: 6
Достапност: На залиха
Количина:

Целосна избалансирана храна за кученца од средни раси (10 - 25 кг возрасна тежина), гравидни кучки и кучки во лактација.

Состав: Дехидрирано пилешко месо (36%), пилешка маст (14%), ориз (25%), пченка (15%), дехидрирана риба, пулпа од сурова репка (3%), рибино масло (3%), растително масло (1% ), натриум хлорид, сув пивски квасец (0,3%)

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 30%
Масла и масти 20%
Сурови влакна 1.9%
Пепел 7.5%
Калциум 1.2%
Фосфор 0.9%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг.= 232 ден.)

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
FARMINA CIBAU PUPPY MEDIUM (12 kg) Целосна избалансирана храна за кученца од средни раси (10 - 25 кг возрасна тежина), гравидни кучки и кучки во лактација. Состав: Дехидрирано пилешко месо (36%), пилешка маст (14%), ориз (25%), пченка (15%), дехидрирана риба, пулпа од сурова репка (3%), рибино масло (3%), растително масло (1% ), натриум хлорид, сув пивски квасец (0,3%) АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ Сурови протеини 30% .. Category: Product #: 857 Regular price: 2.680 ден. 2.680 Available from: ЕКО ПОИНТ