CROCI DENTAL DEFENCE

CROCI DENTAL DEFENCE

100 MKD
без ДДВ: 85 MKD
Шифра на производ: C1030950
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Меки стапчиња за заби

 

Оралната хигиена за вашето куче е многу важна. Вашето куче има специфични потреби а оралното здравје е една од нив.

Закуските помагаат да се исчистат дури и најнедостапните делови на забите.

Благодарение на нивната форма а особено нивната флексибилна конзистентност, тие овозможуваат длабоко чистење со што допринесуваат до континуирана орална хигиена на забите, а со тоа и на усната шуплина.

Со дневна употреба, го намалуваат формирањето на забен камен, со што се намалува веројатноста од појава на парадентоза, како и лош здив од устата.

 

Состав: скроб од пченка, оризово брашно, глутен од пченица, глицерин, пилешко, растително масло, калциум карбонат, арома.

 

Аналитичка компонента: суров протеин 15%, сурова маст 1%, сурови влакна 1,5%, сурова пепел 2%, влага 14%, скроб 288 мг / кг, калциум 1000 мг / кг.

 

Секогаш овозможете кучето да има достапна свежа вода за пиење. 

 

ПАКУВАЊЕ: 60 gr.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS