EUKANUBA ADULT ACTIVE MEDIUM (18 kg)

EUKANUBA ADULT ACTIVE MEDIUM (18 kg)

4.250 ден.
без ДДВ: 3.602 ден. Потребни наградни поени: 400
Производител: EUKANUBA
Шифра на производ: 0448
Наградни поени: 10
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Наменета за средни раси на кучиња над 1 година старост кои тежат од 10 - 30 кг.

Eukanuba adult medium breed - уникатен активен рецепт за возрасни кучиња прилагоден за поддршка на оптималната состојба на телото и поддршка на мускулите. Погодна за средни раси на кучиња над година дена старост.

Зрната се специјално приспособени да одговараат на потребите на големите раси кучиња. Плус, неговата единствена хексагонална форма, помага во чистење на забните наслаги на вашето куче.

Изработена од нутриционисти, одобрени од ветеринари и препорачани од врвни одгледувачи, EUKANUBA ја обезбедува целата исхрана на вашето куче за долг и здрав живот.

Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.

 

Содржи:

- природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно

- пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија

- антиоксиданти Витамин Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот

- специјална форма на зрнцата (хексагонална форма)  заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби

 

Состав: Пилешко и мисиркино месо (24%), пченица, пченка, овес, сорго, ориз, пилешки изнутрици, сушени јајца, рибино масло, животински масти, месно брашно, сушена репкина пулпа, фруктоолигосахариди.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 27%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 2.8%
Калциум 1.4%
Фосфор 1.%
Пепел 6.2%

 

ТАБЕЛА НА ИСХРАНА (дневна доза)

Тежина во kg 8 10 15 20 25 30
Дневна доза во gram 110 - 120 130 - 140 170 - 185 205 - 225 238 - 265 265 - 295  

 

 

ПАКУВАЊЕ: 18 кг. (цена по кг. = 236 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS