EUKANUBA ADULT ALL BREEDS LAMB & RICE (18 kg)

EUKANUBA ADULT ALL BREEDS LAMB & RICE (18 kg)

4.005 MKD4.450 MKD
без ДДВ: 3.394 MKD
Производител: EUKANUBA
Шифра на производ: 478
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Храна богата со јагнешко и ориз, прилагоден за поддршка на сите раси на кучиња на возраст постари од една година со чувствителна кожа и стомак.

Овој тип на храна содржи пребиотици и репкина пулпа за да помогне во поддршка на правилно варење на храната. Исто така вклучува Омега 3 и 6 масни киселини за да му помогне на вашето куче во одржување на здрава кожа и влакно и високо квалитетни животински протеини во одржувањето на силни мускули.

Изработена од нутриционисти, одобрени од ветеринари и препорачани од врвни одгледувачи, EUKANUBA ја обезбедува целата исхрана на вашето куче за долг и здрав живот.

Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.
 

- Содржи Л-карнитин за одржување на тежината,

- Природни извори на омега 3 и 6 масни киселини за здрава кожа и влакно,

- Пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија,

- Антиоксиданти Витамин Е и Ц во подршка на имунитетот.

Специјална форма на зрнцата (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби

Состав: Јагнешко (14%),сушено пилешко и мисиркино месо, ориз (14%), пченица, пченка, овес, сушени јајца, рибино масло, животински масти, месно брашно, сушена репкина пулпа, фруктоолигосахариди...

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 24%
Масла и масти 15.5%
Сурови влакна 2.0%
Калциум 1,1%
Пепел 6.5%

 

ТАБЕЛА НА ИСХРАНА (дневна доза)

Тежина во kg 2 4 6 8 10 15 20 30 40 50 60 70+
дневна доза во гр 45-50 80-90 90-100 110-120 125-140 165-185 200-255 260-290 315-355 370-410 415-465 465-560

 

ПАКУВАЊЕ: 18 кг. (цена по кг = 247 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2019. UKION SHOPS