EUKANUBA PUPPY LAMB&RICE (18 kg)

EUKANUBA PUPPY LAMB&RICE (18 kg)

4.590 ден.
Производител: EUKANUBA
Шифра: 0381
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна и избалансирана исхрана на основа на јагнешко месо и ориз за средни и големи раси кутриња стари од 2 - 12 месеци.

 

Категорија: Висок премиум

 

Состав: Јагнешко месо, ориз, нус-производ на пилешко месо, пченица, пченка, јајца, пилешки маснотии, природни ароми, сушена пулпа од репка, рибино масло, дикалциум фосфат, калиум хлорид, сол, фруктоолигосахариди, холин хлорид, витамини A, D, E, Б1, Б6, минерали во трагови цинк оксид, железен сулфат, бакар сулфат, натриум селенит, калциум јодат, магнезиум, екстракт од рузмарин, сочуван со мешани токофероли и лимонска киселина.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 27%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 3.4%
Калциум 1.3%
Фосфор 0.94%
 

 

ПАКУВАЊЕ: 18 кг. (цена по кг. = 238 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
EUKANUBA EUKANUBA PUPPY LAMB&RICE (18 kg) Комплетна и избалансирана исхрана на основа на јагнешко месо и ориз за средни и големи раси кутриња стари од 2 - 12 месеци.   Категорија: Висок премиум   Состав: Јагнешко месо, ориз, нус-производ на пилешко месо, пченица, пченка, јајца, пилешки маснотии, природни ароми, сушена пулпа од репка, рибино масло, дикалциум фосфат, калиум хлорид, сол, фруктоолигосахариди, холин хлорид, витамин.. Category: Product #: 0381 Regular price: 4.590 ден. 4.590 Available from: ЕКО ПОИНТ