EUKANUBA PUPPY LARGE BREED (18 kg)

EUKANUBA PUPPY LARGE BREED (18 kg)

3.950 ден.
без ДДВ: 3.347 ден. Потребни наградни поени: 385
Производител: EUKANUBA
Шифра на производ: 386
Наградни поени: 10
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Погодна за големи раси на кучиња од 1 до 12 месеци старост и тежина до 25 кг и гигантски раси на кучиња кои како возрасни достигнуваат над 40 кг.

Изработена од нутриционисти, одобрена од ветеринарите и препорачана од врвни одгледувачи, EUKANUBA PUPPY LARGE BREED обезбедува целoсна исхрана на вашето куче за здрав раст и развој.

 

Содржи природни извори на омега 3 и 6 масни киселини за здрава кожа и влакно,

- пребиотици за потпора на здрава дигестија,

- антиоксиданти Витамин Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот,

- ДХА која им помага на младите кученца за побрзо да учат,

Специјална форма на зрнцата (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби.

 

СОСТАВ: Свежо пилешко и мисиркино месо (20%), пченица, пченка, ориз, пилешкo брашно, рибино масло, животински масти, месно брашно, пивски квасец, сушена репкина пулпа, фруктоолигосахариди...

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 26.5%
Масла и масти 14.5%
Сурови влакна 1.6%
Пепел 5.1%
Калциум 0.85%
Фосфор 0.73%

 

ТАБЕЛА НА ИСХРАНА (дневна доза)

Телесна тежина во кг. 1-3 месеци 3-4 месеци 5-7 месеци 8-12 месеци
               2        145           
               4        235        205         
               6        305        270             
               8        375        330        220  
              10        435        380        255       
              15        570        505        335        270
              20        690        610        405        325
              30          800        530        425
              40          970        645        520
              50            750        600
              60            845        680

 

ПАКУВАЊЕ: 18 кг. (цена по кг. = 219 ден.)

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS