EUKANUBA PUPPY MEDIUM BREED (18 kg)

EUKANUBA PUPPY MEDIUM BREED (18 kg)

4.150 ден.
Потребни наградни поени: 410
Производител: EUKANUBA
Шифра: 447
Наградни поени: 10
Достапност: На залиха
Количина:

Погодна за средни раси на кучиња од 1 до 12 месеци старост и тежина до 25 кг.

Изработена од нутриционисти, одобрена од ветеринарите и препорачана од врвни одгледувачи, EUKANUBA PUPPY MEDIUM  BREED  обезбедува целoсна исхрана на вашето куче за здрав раст и развој.  
Содржи природни извори на омега 3 и 6 масни киселини за здрава кожа и влакно,

- пребиотици за потпора на здрава дигестија,

- антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот,

- ДХА која им помага на младите кученца за побрзо да учат,

Специјална форма на зрнцата (хексагонална форма)  заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби.

СОСТАВ: Свежо пилешко и мисиркино месо (24%), пченица, пченка, ориз, пилешкo брашно, рибино масло, животински масти, месно брашно, репкина пулпа...

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 30%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2%
Влажност /
Пепел 6.4%

 

ТАБЕЛА НА ИСХРАНА (дневна доза)

Телесна тежина во кг. 1-3 месеци 3-4 месеци 5-7 месеци 8-12 месеци
               1        100        90    
               2        155        190        95  
               3        205        190        125        
               4        250        230        150  
               5        290        270        175       
               6        325        305        195        105
               8        395        370        240        125
              10          430        275        145
              15          585        360        195
              20            440        235
              25                    270

 

ПАКУВАЊЕ: 18 кг. (цена по кг = 230 ден.) 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
EUKANUBA EUKANUBA PUPPY MEDIUM BREED (18 kg) Погодна за средни раси на кучиња од 1 до 12 месеци старост и тежина до 25 кг. Изработена од нутриционисти, одобрена од ветеринарите и препорачана од врвни одгледувачи, EUKANUBA PUPPY MEDIUM  BREED  обезбедува целoсна исхрана на вашето куче за здрав раст и развој.   Содржи природни извори на омега 3 и 6 масни киселини за здрава кожа и влакно, - пребиотици за потпора на здрава дигестија, -.. Category: Product #: 447 Regular price: 4.150 ден. 4.150 Available from: ЕКО ПОИНТ