EUKANUBA VETERINARY DIETS DERMATOSIS FORMULA (12 kg)

EUKANUBA VETERINARY DIETS DERMATOSIS FORMULA (12 kg)

4.190 ден.
без ДДВ: 3.551 ден. Потребни наградни поени: 430
Производител: EUKANUBA
Шифра на производ: 483
Наградни поени: 5
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетно избалансирана хипоалергена храна наменета за кучиња со проблематична кожа и влакно.

Се користи при: воспалителни промени на кожата, алергија на храна –нетолеранција, алергија на болви, атопичен дерматит, себореа итн

Избраниот протеин (риба) и изворот на јаглени хидрати (компир) помага да се избегне интолеранција на состојките.

 

Содржи:

- Омега 6 и 3 масни киселини кои помагаат во смирување на иритациите на кожата, ја поддржува нормалната функција на бариерата на кожата и одржува сјајно влакно.

- Репкина пулпа - клинички докажано дека репката при ферментација произведува бутират-масна киселина со краток синџир, која е повластен извор на енергија за клетките на дебелото црево. Помага во одржувањето на цревата и оптималната консистенција на столицата.

- ФОС (fructooligosaccharides) - пребиотици фруктоолигосахариди и клинички докажаната репкина пулпа , допринесуваат за одржување на дигестивното здравје и поддршка на апсорпцијата на хранливи материи.

- Витамин Е - антиоксиданс за поддршка на имунитетот.

 

Состав: Дехидрирано рибино месо, компир, животински масти, сушена репкина пулпа, хидролизирани протеини од риба, фруктоолигосахариди...

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 22%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 1.7%
Калциум 1,15%
Пепел 8%

 

ТАБЕЛА НА ИСХРАНА (дневна доза)

Тежина во kg 3-5 5-10 10-15 15-20 20-25 25-30 30-40 40-50 50-60 60-70 70-80
дневна доза во гр 50-70 70-115 150-180 150-180 180-210 210-240 240-290 290-335 335-380 380-420 420-460

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 358 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS