EYE CLEANSER (тоник за околу очи)

EYE CLEANSER (тоник за околу очи)

550 MKD
без ДДВ: 466 MKD Потребни наградни поени: 55
Шифра на производ: 6954
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Тоник за очи за кучиња и мачки кои се борат со прекумерно солзење како и за отстранување на темните наслаги под очите кај кучињата со бело влакно.

 

Специјализираниот тоник за очи е дизајниран за нега во пределот околу очите кај кучиња и мачки, борејќи се со проблемите на прекумерното солзење.

Се заснова на физиолошки солен раствор и содржи: хијалуронска киселина и млечна киселина со навлажнувачки ефект, екстракт од мечкино грозје богат со арбутина, кој поседува осветлувачки својства.

Тоникот содржи и борна киселина и природен еквивалент на триклосан, како и фруктан со пробиотик и антиинфламаторно дејство.

Се заснова на неутрална pH вредност, така што не ги иритира нежните области на очите.

 

Начин на употреба:

Нанесете мала количина од тоникот на козметичка подлога (вата, памук) и нежно избришете ја кожата околу очите. Користете еднаш до двапати на ден. За време на употребата, треба да се внимава да се спречи препаратот директно да влегува во очите.

 

ПАКУВАЊЕ: 100 ml

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS