FELINE HAIRBALL (2 kg)

FELINE HAIRBALL (2 kg)

0 ден.
Производител: FARMINA
Шифра: 141414
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Формулата за мачки Farmina Vet Life Hairball е комплетна храна за возрасни мачки, индицирана да го олесни создавањето на топчиња од влакна.

 

Начин на дејствување:

Мешавината од различни извори на растворливи и нерастворливи диететски влакна ја регулира перисталтиката на цревата. Пребиотиците дополнително го промовираат развојот на цревната флора, ја подобруваат апсорпцијата на хранливите материи. Додадените витамини и аминокиселини помагаат да се одржи сјајно, мазно и меко влакно.

Умерената содржина на магнезиум и присуството на калциум сулфат ги спречуваат уролитите.

 

Клучни придобивки:

- Високата содржина на растворливи диететски влакна ја промовира апсорпцијата на хранливи материи;

- Пребиотици - тие го промовираат правилниот развој на цревната флора што ја подобрува апсорпцијата на хранливи материи;

- Високата содржина на сурови влакна помага да се регулира перисталтиката на цревата;

- Контрола на pH на урината постигната со додавање на DL-метионин и калциум сулфат дихидрат;

- Ниска содржина на магнезиум за спречување на уролити на струвит;

- Храна со низок гликемиски индекс, која совршено го модулира гликемискиот одговор после јадење;

- Без ГМО (генетски модифицирани организми)

 

Состојки: Дехидрирано пилешко месо, овес, растителни влакна од грашок (10%), животинска маст, пченкарен глутен, дехидрирана риба, ориз, ленено семе, пулпа од сушена репка, хидролизирани животински протеини, дехидрирани цели јајца, рибино масло, растително масло, псилиум (1,5%), фруктоолигосахариди (0,6%), маннанолигосахариди (0,6%), сушен пивски квасец, калиум хлорид, натриум хлорид, калциум сулфат дихидрат (4 g/kg), екстракт од невен (извор на лутеин).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 34%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 8%
Калциум 1,15%
Фосфор 0,95%
Натриум 0,6%
Калиум 0,6%
Магнезиум 0,07%
Таурин 2400 mg/kg

 

Пакување: 2 кг. (цена по кг. = 750 ден)

 

ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
FARMINA FELINE HAIRBALL (2 kg) Формулата за мачки Farmina Vet Life Hairball е комплетна храна за возрасни мачки, индицирана да го олесни создавањето на топчиња од влакна.   Начин на дејствување: Мешавината од различни извори на растворливи и нерастворливи диететски влакна ја регулира перисталтиката на цревата. Пребиотиците дополнително го промовираат развојот на цревната флора, ја подобруваат апсорпцијата на хранливите.. Category: Product #: 141414 Regular price: 0 ден. 0 Available from: ЕКО ПОИНТ