GUNA ARTHRO

GUNA ARTHRO

1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден. Потребни наградни поени: 120
Шифра на производ: 236236
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ПРИДОНЕСУВА ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА НОРМАЛНАТА ОСТЕОАРТИКУЛАРНА ФУНКЦИЈА (КОСКИ И ЗГЛОБОВИ)

 

Состав: Јачменов слад, растителни масла и масти од соја 8%, ленено семе 8%, Малтодекстрин, Моно-и диглицериди на палмово масло, Гликозен сируп, Д-глукозамин сулфат 10% (100000mg), Хондроитин сулфат 5% (50000mg), производи од преработка на растенија (Equisetum arvense, Boswellia serrata). Концентрирани феноли и полифеноли од хидролизирана лигноцелулоза 1% (10000mg.)

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  4.5%
Масла и масти  23%
Сурови влакна  4%
Пепел  0.5%
 

 

Додатоци на kg:

  • Витамини: таурин 1000mg.

  • Соединенија на елементи во трагови: Зб814 селен (Хидрокси-аналог на селенометионин) 2,2mg

Упатство за употреба:

Може да се даде директно во устата на вашето милениче, само во чинија или да се меша со храната. Кај мачките се предлага да се користат производите на GUNA PET formula веднаш околу устата или на задниот дел од шепата, за да се обезбеди спонтана администрација.

 

Препорачана дневна количина за кучиња и мачки:

  • До 5kg: 1g / 1-2 пати на ден,

  • Од 5 до 10kg: 2g / 1-2 пати на ден,

  • Од 10 до 20kg: 3g / 1-2 пати на ден,

  • Од 20 до 30kg: 4g / 1-2 пати на ден,

  • Над 30kg: 5g / 1-2 пати на ден.

 

Да се чува на ладно и суво место.

Користете го производот во рок од 30 дена по отворањето.

1g одговара на приближно на 1cm од паста.

 

ПАКУВАЊЕ: 50 gr

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS