GUNA DERMO

GUNA DERMO

1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден. Потребни наградни поени: 120
Шифра на производ: 252525
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ПРИДОНЕСУВА ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА ФИЗИОЛОШКАТА БЛАГОСОСТОЈБА НА КОЖАТА, КРЗНОТО И НОКТИТЕ

 

Состав: Маст од јачмен, растителни масла и масти од соја 8%, ленено семе 8%, Малтодекстрин, Моно-и диглицериди на палмино масло, сируп со глукоза производи од преработка на растенија (Ribes nigrum 1%, Aloe barbadenzis 1%, Calendula 1%), пивски квасец, рибино масло 1%.

 

Додатоци на kg:

 • Аминокиселини: метионин, технички чист 25000mg.

 • Витамини: Вит. А (Ретинал ацетат) 50000 IU, Bит. Е (сите рак-алфа-токоферил ацетат) 5000mg, Биотин 20 mg, Ниацинамид 1500 mg, Бетаин хидрохлорид 25000 mg,Таурин.

Соединенија на елементи во трагови:

 • Цинк (Цинк хелатнат глицин, хидрат) 2500mg.

 • Селен (Хидрокси-аналог на селенометионин) 2,2mg.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  5.7%
Масла и масти  25%
Сурови влакна  0.8%
Пепел  1.9%
 
 

 

Упатство за употреба:

Може да се даде директно во устата на вашето милениче, само во чинија или да се меша со храната. Кај мачките се предлага да се користат производите на GUNA PET formula веднаш околу устата или на задниот дел од шепата, за да се обезбеди спонтана администрација.

 

Препорачана дневна количина за кучиња и мачки:

 • До 5kg: 1g / 1-2 пати на ден,

 • Од 5 до 10kg: 2g / 1-2 пати на ден,

 • Од 10 до 20kg: 3g / 1-2 пати на ден,

 • Од 20 до 30kg: 4g / 1-2 пати на ден,

 • Над 30kg: 5g / 1-2 пати на ден.

 

Да се чува на ладно и суво место.

Користете го производот во рок од 30 дена по отворањето.

1g одговара на приближно на 1cm од паста.

 

ПАКУВАЊЕ: 50 gr

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS