GUNA ENTERO

GUNA ENTERO

1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден. Потребни наградни поени: 120
Шифра на производ: 6556566
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ПРИДОНЕСУВА ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА НОРМАЛНАТА ФУНКЦИЈА НА ГАСТРОИНТЕСТИНАЛНИОТ ТРАКТ

 

PET Enteroformula е комплементарна храна за кучиња и мачки.

 

Состав: Сорбитол, глицерин (глицерол), лигноцелулоза од костен 1,5% (15000 мг), сушено микронизирано брашно од рогач 1,5% (15000 мг), слад од јачмен, квасец 2,5% (25000 мг), ‘ртен и ферментиран јачмен 2% (20000 мг), Инулин од цикорија 1% (10000 мг), шеќер од репка (сахароза), производи од преработка на растенија (Adansonia digitata, Morinda citrifolia), пектин, колострум, соли на масни киселини (натриум бутират).

 

Адитиви на кг:

- Витамини: Таурин 1000 мг, Бетаин хидрохлорид 50000 mg, Холин хлорид 50000 mg.

- Соединенија во трагови: Цинк (цинк хелат на глицин, хидрат) 1500 mg.

- Ароми: глутаминска киселина.

 

Упатство за употреба

Може да се даде директно во устата на вашето милениче, само во чинија или да се меша со храната. Кај мачките, се предлага да се втрие на GUNA PET точно околу устата или на задниот дел од шепата, за да се обезбеди спонтана администрациja.

 

Препорачана дневна количина за кучиња и мачки:

  • До 5kg: - 1g / 1-2 пати на ден,

  • Од 5 до 10kg: - 2g / 1-2 пати на ден,

  • Од 10 до 20kg: - 3g / 1-2 пати на ден,

  • Од 20 до 30kg: - 4g / 1-2 пати на ден,

  • Над 30kg: - 5g / 1-2 пати на ден.

 

Да се чува на ладно и суво место.

Користете го производот во рок од 30 дена по отворањето.

1g одговара на приближно 1cm паста.

 

ПАКУВАЊЕ: паста 50 gr.

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS