GUNA KIDNEY

GUNA KIDNEY

1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден. Потребни наградни поени: 120
Шифра на производ: 632653
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ПРИДОНЕСУВА ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА НОРМАЛНАТА ФУНКЦИЈА НА БУБРЕЗИТЕ И УРИНАРНИОТ ТРАКТ

 

Состав: Јачменов слад, растителни масла и масти од соја 8% и ленено семе 8%, малтодекстрин, моно- и диглицериди од палмино масло, гликозен сируп, Производи од преработка на растенија (Lespedeza capitata 1% (10000 mg), Solidago virgaurea 1% (10000 mg), Betula pubescens, Fraxinus excelsior), Концентрирани феноли и полифеноли од хидролизирана лигноцелулоза, Глукозамин сулфат 2,5% (25000 mg), калциум карбонат, Рибино масло, сув хидролизиран пивски квасец.

 

Адитиви на кг:

 • Средства за врзување, средство против згрутчување и коагулирачки агенси: Натриум и синтетички алуминиум силикат.

 • Амино киселини: DL-метионин, технички чист 25000 mg.

 • Витамини: Таурин 1000 мг.

 • Конзерванси: Лимонска киселина.

 • Вкусови: Urtica urens 10000 мг.

 

Упатство за употреба:

Може да се даде директно во устата на вашето милениче, само во чинија или да се мешаат со храната. Кај мачките се предлага да се користат производите на GUNA PET formula веднаш околу устата или на задниот дел од шепата, за да се обезбеди спонтана администрација.

 

Препорачана дневна количина за кучиња и мачки:

 • До 5kg: - 1g / 1-2 пати на ден,

 • Од 5 до 10kg: - 2g / 1-2 пати на ден,

 • Од 10 до 20kg: - 3g / 1-2 пати на ден,

 • Од 20 до 30kg: - 4g / 1-2 пати на ден,

 • Над 30kg: - 5g / 1-2 пати на ден.

 

Да се чува на ладно и суво место.

Користете го производот во рок од 30 дена по отворањето.

1g одговара на приближно 1cm паста.

 

ПАКУВАЊЕ: 50 gr

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS