BRIT FRESH CHICKEN & POTATO (Пилешко и компир) (12 kg)

BRIT FRESH CHICKEN & POTATO (Пилешко и компир) (12 kg)

3.700 MKD
без ДДВ: 3.136 MKD Потребни наградни поени: 370
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра на производ: 0004
Наградни поени: 10
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Супер премиум формула за возрасни кучиња. Содржи Свежо пилешко со компири, леќа, јаболко и мајчина душица. Целосна храна направена со 40% внимателно обработено свежо месо.
Користењето свежо месо во подготовката на Брит Свежи гранули ни овозможува да се елиминира еден од чекорите за обработка и да се зачуваат хранливите состојки во месото, заедно со неговиот природен вкус и арома. Комбинацијата од старите зрна како леќата, просото и овесот со традиционални билки, тиква, тиквички и овошје за да создадеме здраво мени кое сигурно ќе ги задоволи сите љубители на вкусна висококвалитетни храна.

Содржи 40% свежо месо + 20% сушено месо =  60% месо.

Подобрен вкус и свежа арома, долгорочна вкусност.

Содржи антички зрна и други природни состојки - компири, овес, леќе, ленено семе, црна рибизла, традиционални билки - мајчина душица, рузмарин, невен, глуварче, магдонос
Нема глутен - нема соја - нема пченка - нема вештачки бои или хемиски ароми - нема антиоксиданти.

Состав: Свежо пилешко (40%), сушено пилешко (20%), компири (10%), пилешки маснотии (сочувани со мешани токофероли), овес, леќата (4%), јаболка (3%), цвекло, масло од лосос, невен, глуварче, пробиотици (Enterococcus faecium 1x109 CFU), Глукозамин 1.700 mg/kg, Хондроитин сулфат 1.300 mg/kg, Фрукто-олигосахариди 220 mg/kg, β-глукан 200 mg/kg, Манан-олигосахариди 180 mg/kg, Jucca 150 mg/kg.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 28%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 2.5%
Влажност 10%
Пепел 7.5%
Калциум 1.5%
Фосвор 1.1%
Омега 3 0.9%
Омега 6 2.0%

 

ТАБЕЛА НА ИСХРАНА (дневна доза)

Тежина во кг.

5

10

15

20

25

30

40

50

60

70

Дневна доза во гр.

70

120

170

200

240

280

350

410

470

530

 

 ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 308 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS