CIBAU SENSITIVE LAMB (12 kg)

CIBAU SENSITIVE LAMB (12 kg)

2.990 MKD
без ДДВ: 2.534 MKD Потребни наградни поени: 290
Производител: FARMINA
Шифра на производ: 00007
Наградни поени: 8
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Целосна, избалансирана храна на база на јагнешко месо, наменета за возрасни кучиња од средни и големи раси со дигестивни проблеми и алергии.

Состав: Дехидрирано јагнешко месо (28%), пилешки маснотии (5%), дехидрирана риба, ориз (28%), јајца во прав (4%), рибино масло (2% ), пченка (23%), пулпа од сурова репка (4%), растително масло (1%), сув пивски квасец (0,3%).

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 23%
Масла и масти 10%
Сурови влакна 2%
Пепел 7.0%
Калциум 1.2%
Фосфор 0.9%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг.(цена по кг.= 250 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2019. UKION SHOPS