BRIT PREMIUM ADULT XL (15 kg)

BRIT PREMIUM ADULT XL (15 kg)

3.000 MKD
без ДДВ: 2.542 MKD Потребни наградни поени: 300
Производител: BRIT PREMIUM
Шифра на производ: 000
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Целосна формула на база на пилешко месо наменета за возрасни кучиња од гигантски раси (45-90 кг телесна тежина)со оптимален сооднос на калциум и фосфор, 48% на пилешко месо, незаситени масни киселини Омега 3 и 6 и екстракт од јука.

Возрасни кучиња на гигантски раси поради нивната тежина имаат потреба од здрави зглобови, скелет и силни коски.
За да ги подобри зглобовите на вашиот миленик храната содржи антиоксиданти, глукозамин и хондроитин. Ја олеснува апсорпцијата на здрави масни киселини и, истовремено го успорува процесот на стареење. Содржината на пробиотик дава поддршка на цревната микрофлора и нормална функција на дигестивниот систем на кучето. Оброкот содржи 48% пилешко месо, што му дава на телото вистинско количество протеини и оптимална количина на хранливи материи. Храната помага да се контролира тежината на кучето согласно неговата возраст. Маслото од лосос и пивски квасец даваат поддршка на виталноста на кучето, активноста на мозокот и состојбата на кожата и крзното. Не содржи соја, хемиски адитиви и конзерванси, што ја прави храната исклучително вкусна.


Состав: пилешко месо 48%, овес, пченица, пилешки маснотии (сочувани со мешани токофероли), пченка, сушено јаболка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, ракови и школки (извор на глукозамин, 210 мг/кг), 'рскавица (извор на хондроитин, 150 мг/кг), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 120 мг/кг), маннан-олигосахариди (120 мг/кг), фруктоолигосахариди (90 мг/кг), Mojave yucca (90 мг/кг), камилица (80 мг/кг), зелени школки (извор на гликозаминогликани, 50 мг/кг), сушени боровинки (50 мг/кг).

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 28%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 2.5%
Влажност 10%
Калциум 1.5% 
Фосфор 1.1% 
Омега 3 0.2%
Омега 6 1.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 200 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS