MONGE SPECIAL DOG CHICKEN (4/15 kg)

MONGE SPECIAL DOG CHICKEN (4/15 kg)

600 MKD
без ДДВ: 508 MKD
Производител: MONGE DOG
Шифра на производ: 000997
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Тежина:

Комплетна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси кои вршат нормална физичка активност. Има балансирана протеинска и енергетска содржина, дополнета со мултивитамински комплекс А-Д-Е. Направена е од одбрано месо и извори на јаглени хидрати со врвен квалитет. Содржи ФОС (фруктолигосасахариди), кои помагаат во регулирање на цревната флора и Јука Шидигера, што го намалува фекалниот мирис. Го гарантира оптималниот однос помеѓу масните киселини Омега-3 и Омега-6. Со сите овие перформанси, оваа храна на вашиот миленик ќе му овозможи да биде во топ форма.

 

СОСТАВ: Месо и нуспроизводи (пилешко мин. 5%), нуспроизводи од растително потекло (пулпа од репка), масла и масти, екстракти од протеини од зеленчук, нуспроизводи од риба, F.O.S. (фруктулоигосахариди) 500 мг / кг, Јука Шидигера 0,1%, минерали..

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

 
Сурови протеини 24%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 3%
Пепел 8.5%
 

 

ПАКУВАЊЕ: 4/15 кг. (цена по кг. = 150/130 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS