MONGE SPECIAL DOG PUPPY & JUNIOR PREMIUM (4/15 kg)

MONGE SPECIAL DOG PUPPY & JUNIOR PREMIUM (4/15 kg)

650 MKD
без ДДВ: 551 MKD Потребни наградни поени: 250
Производител: MONGE DOG
Шифра на производ: 759
Наградни поени: 7
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Тежина:

Специјална комплетна храна специјално изготвена за дневна исхрана на кутриња и млади кучиња до 12 месеци од средни и големи раси и за бремени кучки и кучки во фаза на лактација.

 

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА:

За кутриња: се дава од 20от ден до 12 месеци возраст, натопена во топло млеко или вода неколку минути пред давање. Дневата доза се дели на 3-5 оброци зависно од специфичните потреби за секое куче одделно.

За бремени кучки и кучки во фаза на лактација: зголемете ја вообичаената доза на почетокот за 10%, а потоа за 25% се до крајот на лактацијата.

 

СОСТАВ: Месо и меснати преработки (свежо пилешко мин 5%, масла и масти, житарки (ориз 5%), растителни нус-производи (репкина пулпа), минерални состојки, екстракти од растителни белковини, риба и рибни нус-производи, овошни олигосахариди ФОС, екстракт од јука.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

 
Сурови протеини 29%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 3%
Пепел 8.5%

 

 

ПАКУВАЊЕ: 4/15 кг. (цена по кг. = 120/160 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS