HUSSE VALP MEDIUM (15 kg)

HUSSE VALP MEDIUM (15 kg)

3.150 MKD
без ДДВ: 2.669 MKD Потребни наградни поени: 310
Производител: HUSSE DOG
Шифра на производ: 470590
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за кутриња во раст од средни раси и кучки доилки.

 

Valp е супер премиум храна која снабдува со дополнителни хранливи материи, витамини и минерали кои им се потребни на кутрињата додека растат. Соодветна е за предјадење за кутриња стари 3 недели и како комплетен оброк од 4 недели возраст до зрело доба. Идеална е и за бремени кучки и кучки доилки.

Состав: пилешко месо, ориз, животинска маст, пченично брашно, пченица, растителни влакна, риба, хидролизирани пилешки протеини, ленено семе, цели јајца, лососово масло, квасец, сол, фрукто-олигосахариди (0,3%), калиум хлорид, лецитин, невен, морски алги.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 29%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 7.5%
Калциум 1.2%
Фосфор 0.8%
Омега 3 1.1%
Омега 6 2.0%

 

81% содржина на животински протеини во вкупните протеини.

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 213 ден.)


 

ДЕТАЛЕН ОПИС

 

ВИСОКА ЕНЕРГЕТСКА И ХРАНЛИВА ВРЕДНОСТ
 • Содржи високо квалитетни и лесно сварливи состојки како што се пилешкото месо и риба
 • Висока содржина на масти за да се задоволат зголемените енергетски потреби
БОГАТА СО МИНЕРАЛИ ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА КОСКИТЕ И ЗАБИТЕ
 • Соодветна рамнотежа помеѓу калциумот и фосфорот за зајакнување на коските и забите
 • Збогатена со витамин Д за да се зголеми апсорпцијата на калциум и фосфор
ДОБРОТВОРНО ВЛИЈАЕ НА ДИГЕСТИВНИОТ СИСТЕМ
 • Поради високата енергетска вредност се препорачуваат помали порции за да се помогне варењето на храната
 • Содржи фрукто-олигосахариди и квасец кои ги помагаат „полезните“ бактерии во стомакот и го намалуваат ризикот од мека столица
 • Богата со влакна за стимулирање на движењето на храната низ цревата и исто така ја подобруваат текстурата на изметот
 • Содржи лецитин за зголемување на сварливоста на мастите
ГО ЗАЈАКНУВА ИМУНОЛОШКИОТ СИСТЕМ
 • Збогатена со витамини А и Е за зајакнување на имунолошкиот систем
 • Содржи бета-каротен, антиоксидант кој го зајакнува природниот имунитет
 • Оптимална содржина на масни киселини омега 3 и омега 6 за зајакнување на имунитетот и дејствување против воспаленија
ЗДРАВО И СЈАЈНО КРЗНО
 • Содржи биотин, витамин Б кој го потпогнува растот на квалитетно крзно
 • Богата со масни киселини омега 3 и омега 6 за подобрување на состојбата на кожата и крзното
 • Збогатена со бакар за стимулација на ензимите кои се одговорни за бојата на крзното
ОДЛИЧЕН ВКУС
 • Високо квалитетните состојки даваат вкус кој кучињаат го сакаат

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS