EUKANUBA PROFESIONAL PREMIUM PERFORMANCE (19 kg)

EUKANUBA PROFESIONAL PREMIUM PERFORMANCE (19 kg)

4.300 MKD
без ДДВ: 3.644 MKD
Производител: EUKANUBA
Шифра на производ: 389
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

EUKANUBA Premium Performance е специјално прилагодена за работни кучиња кои поминуваат многу време надвор и треба да бидат енергични во подолг временски период.

Исто така се препорачува за скотни и кучки кои дојат за повеке енергија и сила да се грижат најдобро за своите кученца.

Изработена од нутриционисти, одобрени од ветеринари и препорачани од врвни одгледувачи, EUKANUBA ја обезбедува целата исхрана на вашето куче за долг и здрав живот.

Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.
 

- Содржи Л-карнитин за одржување на тежината,

- Природни извори на омега 3 и 6 масни киселини за здрава кожа и влакно,

- Пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија,

- Антиоксиданти Витамин Е и Ц во подршка на имунитетот.

Специјална форма на зрнцата (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби

Состав: Пилешко и мисиркино месо, пченица, пченка, овес, ориз, пилешки изнутрици, сушени јајца, рибино масло, животински масти, месно брашно, сушена репкина пулпа, фруктоолигосахариди, калциумкарбонат...

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 30%
Масла и масти 20%
Сурови влакна 1.9%
Калциум 1,3%
Пепел 7,6%

 

ТАБЕЛА НА ИСХРАНА (дневна доза)

Тежина во kg 10 20 30 40 50 60
Висока активност 190 305 400 485 560 635
Нормална активност 155 250 330 400 465 525
Одржување 120-130 190-210 245-275 300-330 345-385 390-435

 

ПАКУВАЊЕ: 19 кг. (цена по кг = 226 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS