HUSSE OPTIMAL MINI (7 kg)

HUSSE OPTIMAL MINI (7 kg)

1.899 MKD
без ДДВ: 1.609 MKD Потребни наградни поени: 190
Производител: HUSSE DOG
Шифра на производ: 470583
Наградни поени: 5
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

За активни кучиња од мал раст Optimal е супер премиум храна која ги содржи само најдобрите состојки. Главен извор на протеини е високо квалитетниот пилешки протеин.

Оptimal нуди поголема енергетска вредност во однос на обичната храна и е соодветна за активни кучиња од мали раси (под 10 кг. телесна тежина), кои имаат зголемени енергетски потреби.

Optimal се препорачува и за кутриња и кучки доилки. Без конзерванси и вештачки бои.

Состав: пилешко месо, пченица, ориз, животинска маст, пулпа од репа, хидролизирани пилешки протеини, риба, ленено семе, цели јајца, лососово масло, квасец, сол, фрукто-олигосахариди (0,3%), калиум хлорид, лецитин, невен, морски алги.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 26%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 8%
Калциум 1.2%
Фосфор 0.9%
Омега 3 0.7%
Омега 6 1.9%

 

71% содржината на животински протеини во вкупните протеини

 

ПАКУВАЊЕ: 7 kг.= (цена по кг.= 271 ден.)


 

ДЕТАЛЕН ОПИС

 

ВИСОКА ЕНЕРГЕТСКА И ХРАНЛИВА ВРЕДНОСТ

 • Содржи високо квалитетни и лесно сварливи состојки
 • Висока содржина на масти за да се задоволат зголемените енергетски потреби

ГО ЗАЈАКНУВА ИМУНОЛОШКИОТ СИСТЕМ

 • Збогатена со витамини А и Е за зајакнување на имунолошкиот систем
 • Содржи бета-каротен, антиоксидант кој го зајакнува природниот имунитет
 • Оптимална содржина на масни киселини омега 3 и омега 6 за зајакнување на имунитетот

ЗДРАВО И СЈАЈНО КРЗНО

 • Богата со масни киселини омега 3 и омега 6 за подобрување на состојбата на кожата и крзното
 • Збогатена со бакар за стимулација на ензимите кои се одговорни за бојата на крзното

ЗДРАВ ДИГЕСТИВЕН СИСТЕМ

 • Поради високата енергетска вредност се препорачуваат помали порции за да се помогне варењето на храната
 • Содржи фрукто-олигосахариди кои ги помагаат „полезните“ бактерии во стомакот и го намалуваат ризикот од мека столица
 • Богата со влакна за стимулирање на движењето на храната низ цревата и исто така ја подобруваат текстурата на изметот
 • Содржи лецитин за зголемување на сварливоста на мастите

ОДЛИЧЕН ВКУС

 • Високо квалитетните состојки даваат вкус кој кучињаат го сакаат

ЗДРАВИ ЗАБИ

Текстурата на зрната е подобрена со цел да се зголеми механичкото чистење на забите

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS