BOSCH PUPPY MILK (2 kg)

BOSCH PUPPY MILK (2 kg)

2.800 MKD
без ДДВ: 2.373 MKD Потребни наградни поени: 280
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 4609
Наградни поени: 12
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

PUPPY MILK е високo квалитетна замена на млеко, кој е идеален за кучиња кои се одгледуваат без нивната мајка и за постепен преминот од мајчино млеко на цврста храна.
Специјално прилагоден за новородени кучиња чии дигестивниот систем се уште не е целосно развиен и е прилагоден на специфичните карактеристики на мајчиното млеко.
Лесно растворлив во вода, и лесно се припрема.

Состав: Обезмастено млеко во прав, растително масло, казеин прав, сурутка во прав, пченица скроб, дикалциум фосфат.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 30%
Масла и масти 25%
Сурови влакна 0.1%
Влажност 10%
Пепел 6.5%

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг. (цена по кг = 1400 ден)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS