HUSSE PRO PRIMA (20 kg)

HUSSE PRO PRIMA (20 kg)

2.600 MKD
без ДДВ: 2.203 MKD Потребни наградни поени: 260
Производител: HUSSE DOG
Шифра на производ: 000001
Наградни поени: 7
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси со низок процент на масти застапени во вкупниот состав на хранливи состојки. Идеална за кучиња со нормално ниво на активност.

Про Прима е комплетна храна за кучиња која ги содржи сите потребни хранливи материи, витамини и минерали.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 25%
Масла и масти 11%
Сурови влакна 3%
Пепел 7.5%
Калциум 1.5%
Фосфор 1.0%
Омега 3 0.4%
Омега 6 1.1%

 

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг. = 130 ден.)


 

ДЕТАЛЕН ОПИС

 

БАЛАНСИРАНА ИСХРАНА
  • ·Ги содржи сите потребни хранливи материи, витамини и минерали.
СОДРЖИ КАЛЦИУМ
  • ·Содржи калциум за поддршка на здрави коски и заби.
СОДРЖИ ОМЕГА-3 И ОМЕГА-6
  • Оптимални нивоа на Омега-3 и Омега-6 за поддршка на здрава кожа и влакно.
ПОДДРЖУВА ЗДРАВО ВАРЕЊЕ НА ХРАНАТА
  • ·Со репка пулпа за да се стимулира интестиналното движење на храната.
  • ·Ја подобрува текстурата на столицата.
ОДЛИЧЕН ВКУС
  • ·Содржи хидролизиран животински протеин за да даде одличен вкус.
  • ·Највисоките квалитетни состојки даваат вкус што го сакаат кучињата.

 

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2019. UKION SHOPS