MONGE ADULT SALMON & Tuna (ЛОСОС и туна) (2.5/12 kg)

MONGE ADULT SALMON & Tuna (ЛОСОС и туна) (2.5/12 kg)

1.050 MKD
без ДДВ: 890 MKD Потребни наградни поени: 390
Производител: MONGE DOG
Шифра на производ: 1117
Наградни поени: 12
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Тежина:

ХИПОАЛЕРГЕНА ХРАНА ЗА СИТЕ РАСИ НА КУЧИЊА

Комплетна и балансирана храна за сите раси возрасни кучиња кои имаат потреба од многу сварлива и хипоалергена храна.

Главната состојка е лососот и тунат, збогатена со XOS (ксило-олигосахариди), последната генерација на пребиотици, кои ја одржуваат цревната микрофлора.

Богата со Омега 3/6 за здрава кожа и влакно, кои исто така помагаат да се спречи нетолеранција на храна.

Состав: Лосос (свеж 8%, дехидриран 10%), туна (дехидриран 10%), ориз, квасец (извор на МОС и витамин Б12), растително масло (зачувано со природни антиоксиданти), масло од лосос, репкина пулпа, јука шидигера, XOS (ксило-олигосахариди 3 g / kg), хидролизиран квасец (MOS), хидролизирана 'рскавица (извор на хондроитин сулфат), хидролизирани ракови (извор на глукозамин).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 24%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 2%
Калциум 1,4%
Пепел 6.5%

 

ПАКУВАЊЕ: 2.5 / 12 кг. (цена по кг. = 420 / 331 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS