ADVANCE MINI PUPPY (3 / 7.5 kg)

ADVANCE MINI PUPPY (3 / 7.5 kg)

1.310 MKD
без ДДВ: 1.110 MKD Потребни наградни поени: 260
Производител: ADVANCE DOG
Шифра на производ: 121001
Наградни поени: 7
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Тежина:

Висококвалитетна храна за мали раси на кучиња на возраст од 2 до 10 месеца, за гравидни и кучки во лактација, формулирана да ги задоволи специфичните нутритивни потреби на вашето кученце, подржувајќи го развојот на неговиот дигестивен и имунолошки систем, помагајќи да го зајакне неговиот природен одбранбен систем.

Содржи формула со нуклеотиди, кои помагаат за подобрување на ефективноста на клеточното делење и даваат можност за оптимален развој на сите ткива и органи кај кучето.

Ефектот на зголемено клеточно делење помага за брзо активирање на имунолошкиот систем и зголемена заштита на телото од патогени агенси.

Содржи пребиотици и имуноглобулини за добра цревна флора, подобро варење и апсорпција на корисни супстанции кај кученцата.

Големината на гранулатот е мал, специјално прилагоден за малите кученца и нивните мајки (гравидните и кучките во лактација).

Оптимален сооднос помеѓу калциумот - фосфорот и витамин Д, за правилен раст и развој на коскениот систем.

Пилешкото и оризот, како главни состојки се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглени хидрати.

Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагаат за правилен развој на централниот нервен систем, во процесот учење и правилен развој на одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

 

 

Состав: Пилешко месо (20%), дехидриран пилешки протеин, ориз (10%),пченкарно брашно, пченка, хидролизиран животински протеин, масти од животинско потекло, пченичен глутен, пулпа од репка, рибино масло, плазмени протеини, калиев хлорид, нуклеотиди и природни антиоксиданти.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  30%
Масла и масти  21%
Сурови влакна  2.0%
Пепел  7.0%
Калциум  1.2%
Фосфор  1.0%
ОМЕГА 3  0.4%
ОМЕГА 6  3.6%

 

ПАКУВАЊЕ: 3 / 7.5 кг. (цена по кг. = 436 / 349 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS