BOSCH MINI JUNIOR (15 kg)

BOSCH MINI JUNIOR (15 kg)

3.700 MKD
без ДДВ: 3.136 MKD Потребни наградни поени: 370
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 4611
Наградни поени: 10
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

MINI JUNIOR е особено наменет за мали раси на кучиња (до 10 кг. телесна тежина) до 1 година старост кои се чуствителни на храна.

Направен од житарки кои не содржат глутен и содржи свежо пилешко месо.

Додадениот колострум и специфични имунолошки комплекси (рецепти развиени од ветеринари), овозможуваат дополнително зајакнување на имунолошкиот систем кај кучињата.

Состав: Свежо месо од живина (мин.20%),пченка, ориз, просо, животински масти, месно брашно, репкина пулпа (без шеќер), хидролизирани протеини, рибино брашно, лен, квасец (дехидриран), рибаино масло, натриум хлорид, калиум хлорид.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 26%
Масла и масти 17%
Сурови влакна 2,5%
Влажност /
Пепел 6%

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг = 253 ден)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS